#Skarpetkowe wyzwanie 2020

#Skarpetkowe wyzwanie 2020
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, jest to również Światowy Dzień Zespołu Downa – święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywny Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Data wiąże się także z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa oraz propagowanie praw i dobra ludzi.
Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas, w Polsce jest ich ponad 60 tysięcy. Na co dzień powinniśmy otaczać je życzliwością. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa zachęcamy Was do solidarności z osobami chorymi. Zapraszamy do akcji, która będzie wyrazem akceptacji ich odmienności.
Na czym polega akcja? Załóż dwie kolorowe skarpetki nie do pary i tym samym pokaż, że solidaryzujesz się z osobami chorymi na Zespól Downa. Będzie to mały, a jednak bardzo ważny gest.
Prosimy także o zrobienie zdjęć i umieszenie ich w komentarzu. Małe gesty są ważne i pamiętaj – dobro powraca! Zachęcamy do udziału w akcji!:)

Monika Bibersztajn
Agnieszka Kubicka-Prażniewska

#zostańwdomu
#załóż kolorowe skarpetki