Bądź z innej bajki

„Bądź z innej bajki” 
Chcąc pomóc rodzicom lepiej zrozumieć, na jakie zagrożenia mogą trafić ich dzieci w Internecie, Ministerstwo Cyfryzacji, Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Stowarzyszenia Góry Kultury przygotowało kampanię społeczną „Bądź z innej bajki”. Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom, na jakie niebezpieczeństwa mogą trafić ich dzieci w internecie, jak im zapobiegać i jak o nich rozmawiać. Kampania ma również zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wirtualne życie dzieci. Temat jak najbardziej na czasie!
Jak podeszli specjaliści do tematu? Bajkowo, ale to nie znaczy, że niepoważnie. Aby lepiej trafić do wyobraźni i dorosłych, i dzieci przygotowali uwspółcześnione wersje klasycznych baśni, które zaprezentujemy w tym miejscu w kolejnych dniach nauki zdalnej.
Dzisiaj wypowiedzi eksperta:
https://youtu.be/-bTBuvj4Nds

Działania uczniów klas młodszych w czasie pandemii

Ciekawe eksperymenty naukowe dotyczące parowania i skraplania wody w klasie 1b.

Ilustracje graficzne przygód Elfa - głównego bohatera książki „ Sposób na Elfa” oczami uczniów klasy III c

Obchody Dnia Pluszowego Misia w klasie 3b.

 

 

 

Nowości wydawnicze na grudzień 2020

Nowości wydawnicze - NPRCz cd. Zapraszamy w czwartek do biblioteki szkolnej od godziny 10:30 - 15:30. M Trawińska.

Nowy komunikat Prezesa Rady Ministrów

 

Premier Mateusz Morawiecki w #KPRM: W przypadku szkół zdecydowaliśmy o kontynuacji zamknięcia szkół do 23-24 grudnia, a następnie podjęliśmy decyzję, że przerwa edukacyjna w szkołach będzie od 4 do 17 stycznia dla wszystkich. Kancelaria Premiera

 

 

 

W trosce o zwierzęta

 

Uczniowie klasy IIIc w naszej szkole w minionym tygodniu poruszyli tematykę zwierząt. Skupili się między innymi na sposobach przetrwania zimy przez zwierzęta a także na pomocy schroniskom w zbieraniu karmy dla ich podopiecznych.
Uczniowie w tym celu wykonali plakaty zachęcające do oddawania karmy do toruńskich schronisk.
Celem naszej akcji jest poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Mamy nadzieję, że wielu uczniów naszej szkoły odpowie na apel trzecioklasistów i, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie pozostanie im obojętny.

Eric-Emmanuel Schmitt cz.20


"Dzieciństwo to metafizyka, przekonanie, że istnieją porządek i sens, a ponad naszymi głowami czuwają te wielkie, podziwiane i budzące strach osoby, które kryją w sobie tyle sekretów."
MOJE ŻYCIE Z MOZARTEM

Język angielski w ramach projektu LOWE

Angielski w formie zdalnej prowadzony na dwóch poziomach zaawansowania: podstawowym i średniozaawansowanym ... takie rzeczy tylko w LOWE w gminie Obrowo Zajęcia prowadzi lektor z wieloletnim doświadczeniem. Zapraszamy do zapisów. Wszystkie informacje pod nr tel 662 647 604 lub za pośrednictwem fb

Zbiórka nakrętek dla Ksawerego

Kochani Zakrętkomaniacy ! Otrzymaliśmy podziękowania za dotychczasową zbiórkę nakrętek dla Ksawerego! Akcja trwa nadal! Zbierajcie nakrętki! W razie potrzeby można dostarczyć je do szkoły. Dziękujemy za zaangażowanie Pani Dorocie Florkiewicz.

Góra Grosza 2020


Startujemy z tegoroczną Górą Grosza! W tym roku nietypowo i dłużej niż zwykle. Zbierajcie grosze w swoich domach. Po powrocie do szkoły będą czekały na Was puszki do zbiórki. W maju zakończymy akcję i przygotujemy podsumowanie oraz nagrodę dla zwycięskiej klasy.

 

 

 

Kolejny sukces Witka!

 


Witek Rybacki uczeń klasy 1a zdobył kolejne medale w zawodach karate. Zdobył 2 miejsca w kategoriach: SHOBU- IPPON- KUMITE, KATA i KIHON- IPPON- KUMITE oraz 3 miejsce kategorii KODACHI.

W XVI Pucharze Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym Witek Rybacki zajął 3 miejsce w kategorii KATA, 2 miejsce w kategorii KIHON- IPPON i 1 miejsce w kategorii KODACHI.

Gratulujemy Wituś i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Czy warto pomagać innym? - cz.2

 

 

 

Zapraszam do obejrzenia kolejnego filmu, w którym przedstawię spostrzeżenia moich bliskich na temat pomagania.

więcej pod linkiem:https://pl-pl.facebook.com/zsobrowo/videos/1053108365116038/

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.19


"Trzeba z pewnością sporo wyrzeczenia i opanowania, by odważyć się na prostotę. (...) Trzeba wiele pracy i skromności by dojść do sztuki jasnej i oczywistej."
MOJE ŻYCIE Z MOZARTEM

 

 

 

 

19 listopada – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI


Tysiące dzieci w Polsce doświadcza przemocy. Każdego dnia są bite, maltretowane, poniżane, wykorzystywane seksualnie… Same nie mogą się obronić. W związku z Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, który obchodzony jest 19. listopada, uczniowie klas VIIIa i VIIIb wzięli udział w zdalnych warsztatach (takie czasy) prowadzonych przez p. Aleksandrę Zdrojewską – Przewodniczącą Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Urzędzie Gminy w Obrowie. Wiedza, z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, którą pozyskali od p. Zdrojewskiej nasi uczniowie, pozwoli im reagować na krzywdę dzieci, szukać pomocy, a także strzec bezpieczeństwa własnego, swoich bliskich i wszystkich, którzy tej pomocy będą potrzebowali. Temat trudny, ale jak najbardziej na czasie. Chrońmy dzieci przed krzywdzeniem.
A. Kwaśnicka
A. Pankowska
A. Miłkowska

Z jak zamek

Z jak zamek bo każda okazja jest dobra, aby pochwalić się swoim talentem
i wyobraźnią kolejne, wspaniałe prace wykonane przez uczniów 1b

więcej prac pod linkiem:https://pl-pl.facebook.com/zsobrowo/photos/pcb.3482792495089954/3482790615090142/?type=3&theater

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.18


"Odpowiedź nie jest istotna. Liczy się pytanie. Wszyscy jesteśmy połączeni pytaniem, a podzieleni przez nasze odpowiedzi."
EWANGELIA WEDŁUG PIŁATA

7 SPOSOBÓW, ABY TWOJE DZIECKO UCZYŁO SIĘ Z PRZYJEMNOŚCI

 

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze prowadzonym przez Patricka Ney'a z AllAboutParenting.

Webinar online odbędzie się w czwartek 19 listopada o 14:00

Zapisać się można klikając w poniższy link:
https://aboutparenting.typeform.com/to/rTMktNSU

 

 

Dzień Życzliwości

 

Czy warto pomagać innym?

Przed nami Światowy Dzień Życzliwości, który obchodzimy 21 listopada. Ta okazja wzbudziła we mnie refleksję dotyczącą pomagania.

Zachęcam do obejrzenia poniższego filmiku oraz kolejnych, które pojawią się w najbliższym czasie.

 

 

obejrzyj film:https://pl-pl.facebook.com/zsobrowo/videos/399583781223123/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZECIW UZALEŻNIENIOM

 

W październiku w ramach akcji profilaktycznej "Październik - miesiąc wolny od uzależnień", w klasach IV-VIII ogłosiłyśmy konkurs na wykonanie gazetki lub plakatu.

Przejście na naukę zdalną uniemożliwiło nam jego rozstrzygnięcie. Udało nam się dotrzeć do niektórych prac, które prezentujemy poniżej - bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Po powrocie do nauki stacjonarnej odszukamy resztę prac i stworzymy galerię na korytarzu szkolnym.

AP/AK

 

więcej na:https://pl-pl.facebook.com/zsobrowo/

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.17


"Nie za dużo samotności, nie za dużo towarzystwa. Złoty środek, oto prawdziwa mądrość."
TAJEMNICA PANI MING

Dotacja MEN

 

 szczegóły pod:https://pl-pl.facebook.com/zsobrowo/videos/365685684494303/

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.16

 
"To, o czym chcemy zapomnieć, ciąży bardziej niż to, co analizujemy."
ZAPASY Z ŻYCIEM

 

 

 

Dzień Jeża

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża z tej okazji uczniowie 1b poznali kilka ciekawostek na temat życia jeżów oraz wykonali zwierzątka z masy solnej.
Brawa za piękne prace i zaangażowanie.

Ogólnopolskie Dyktando z okazji Dnia Niepodległości

Pracę wykonał Bartłomiej Kozłowski z klasy VIII a

 

 

 

 

Dzień Niepodległości

 

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Społeczność szkolna pamięta o tym niezwykle ważnym wydarzeniu w historii naszego narodu. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie postanowili uczcić tę wyjątkową rocznicę. Przygotowali z tej okazji wiersze, prezentacje oraz prace plastyczne. Przez najbliższe kilka dni przedstawiać będziemy nadesłane materiały.
Nasi uczniowie po raz kolejni wykazali się aktywnością i kreatywnością. Tym samym pokazali, że są młodymi patriotami.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zachęcamy naszych uczniów wraz z rodzinami do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia.

Na zdjęciach klasa I a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.15


"Ten, kto góry przenosi, zaczyna od podnoszenia małych kamyków."
TAJEMNICA PANI MING

 

 

 

Egzamin ósmoklasisty w 2021 roku

Wiceminister edukacji Maciej Kopeć wyjaśnia, jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasity i egzamin maturalny w 2021 roku.

#egzaminósmoklasisty #matura2021

https://business.facebook.com/ministerstwo.edukacji/videos/1065675280569687/UzpfSTQ2NDgzODQ5Njg4NTM4NDozNDU3NjUzOTc3NjAzODA2/

 

 

 

Uwaga klasy 8 - XI Toruńskie Dni Kariery


W ramach XI Toruńskich Dni Kariery będzie możliwość umówienia się na rozmowę indywidualną z psychologiem i doradcą zawodowym z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej poprzez kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub poprzez numer tel. 566693929.
Doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. bądź tel. 566580217 - jest możliwość zorganizowania rozmowy indywidualnej z uczniami i rodzicami.

 

 

 

 

 

 

"Przerwa na czytanie- bicie rekordu czytania na przerwie"

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Umberto Eco

30 października nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Przerwa na czytanie- bicie rekordu czytania na przerwie". Jest to wyjątkowa edycja, ze względu na panującą sytuację, dlatego część uczniów czytała w szkole, a reszta w domach. Dziękujemy za udział w akcji, mamy nadzieję, że za rok pobijemy swój rekord.
A podczas pracy zdalnej zachęcamy do pobijania własnych rekordów czytelniczych- w domach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.14


"Nie pytajcie mnie, jak wygląda moja matka:
czy można opisać słońce."
DZIECKO NOEGO

 

 

 

Nowe zasady bezpieczeństwa do 29 listopada

 

 

Nowe tablety

Szanowni Państwo!
Informujemy, że szkoła zakupiła 15 nowych tabletów. Będzie je można wypożyczyć na czas nauki zdalnej. Zapraszamy od jutra od 9:00 do sekretariatu szkoły.

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.13


"Sukces to zazwyczaj coś, co nie pochodzi od artysty, lecz od publiczności."
KIEDY BYŁEM DZIEŁEM SZTUKI

 

 

 

 

„Chroń dziecięce uśmiechy”

 

„Chroń dziecięce uśmiechy” - to kolejny projekt w którym biorą udział uczniowie klas młodszych naszej szkoły.
Celem projektu jest edukacja dzieci w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Program powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz producenta gum do żucia Orbit.
Uczniowie dziś otrzymali pakiety medyczne, które będą wykorzystywać podczas realizacji projektu.

 

 

 

 

 

Lekcje z Kujawsko - Pomorską SZKOŁĄ INTERNETOWĄ

Dla chętnych uczniów proponujemy lekcje z Kujawsko-Pomorską SZKOŁĄ INTERNETOWĄ
https://edupolis.pl/e-szkola/

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.12


"Nie próbuj zrozumieć tego, czego nie da się zrozumieć. Aby znieść ciężar tego świata, trzeba zrezygnować ze zrozumienia tego, co ciebie przekracza."
EWANGELIA WEDŁU PIŁATA

 

 

 

Pamiętamy o tych, którzy odeszli....

 
1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół katolicki oddaje cześć wszystkim zmarłym.
W tym szczególnym czasie uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz, aby wspomnieć tych, którzy odeszli i pomodlić się za ich dusze.
 
 
 
 

Projekt LOWE - 30 października

Karkówka w sosie własnym autorski przepis pani Ewy Motyka poleca się na kolację. A na deser rogaliki z budyniem...

 

 

 

Godziny pracy biblioteki szkolnej

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.11

 
"Wiara w samego siebie góry przenosi. Wiara w samego siebie czyni cuda."
PRZYPADEK ADOLFA H.
 
 
 
 

Uczniowie naszej szkoły o witaminach, zdrowiu i odporności wiedzą już wszystko

 
Podczas ostatnich dni poznawali różnorodne sposoby dbania o własne zdrowie, o odporność oraz różne możliwości wykonywania leków z domowej apteki. Dowiedzieli się jakie owoce, warzywa czy zioła podnoszą odporność. Przybliżyliśmy zawód lekarza oraz omówiliśmy sobie jak w obecnych czasach ważna jest służba zdrowia.
Czas spędzony na dworze a przede wszystkim towarzysząca piękna aura pozwoliły nam także na ćwiczenia i zabawy ruchowe na świeży powietrzu.
Warzywa i owoce od teraz to nasi witaminowi przyjaciele.
 
 
 

LOWE w gminie Obrowo rozpoczyna zajęcia z pierwsza grupa z rękodzieła

 

Dzis tworzymy wiązanki na groby.

 

 

 

 

Jesienny bukiet

 

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w pokazie bukietów pt. ,,Jesienny bukiet”.
Celem pokazu było ukazanie piękna polskiej złotej jesieni oraz rozbudzanie kreatywność uczniów.
Dziękujemy za przygotowanie niepowtarzalnych i pięknych kompozycji oraz zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach.

 

 

Jaki masz styl komunikacji?

 

Każdy z nas posiada swój własny styl komunikowania się. Choć mówimy tym samym językiem, bardzo często występują między nami problemy w porozumiewaniu się. Zdarza się? Oczywiście.
Styl komunikacji to sposób prowadzenia rozmowy, w którym uwidacznia się stosunek nadawcy do odbiorcy i do samego siebie.
Dobrzy mówcy cechują się swobodą mówienia (zrozumiale, „czysto”); a nie zawsze są dobrymi słuchaczami. Natomiast dobrzy słuchacze, Ci którzy skupiają się na tym co się do nich mówi – nie zawsze są dobrymi mówcami (czasem mówią nawet niewiele).

 

Czytaj więcej: Jaki masz styl komunikacji?

Eric-Emmanuel Schmitt cz.10


"O przyszłości nie wiemy nic, tworzymy ją."
MAŁŻEŃSTWO WE TROJE

 

 

 

ALIKE

Zapraszamy do obejrzenia tego krótkiego filmu. ALIKE to prosta historia, ktora dotyczy niemal wszystkich ludzi na świecie. Twórcy ALIKE chcieli uświadomić widzom, że w pogoni za pracą i zdobywaniem wiedzy gubimy to, co w życiu jest najbardziej istotne - czyli radość, kreatywność i chwile podczas których skupiamy się tylko na rodzinie.

https://www.youtube.com/watch?v=kQjtK32mGJQ

 

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.9


"Podróży nie odbywa się na drodze, lecz wewnątrz samego siebie."
EWANGELIA WEDŁUG PIŁATA

 

 

 

 

JAK PRACOWAĆ ZDALNIE, UCZYĆ SIĘ ONLINE I....NIE ZWARIOWAĆ?

 

1. Celebruj rytuały
2. Planuj i działaj zgodnie z planem
3. Wyglądaj wyjściowo
4. Utrzymuj porządek
5. Zrób sobie przerwę-mózg potrzebuje odpoczynku, oderwij wzrok od monitora i po prostu popatrz w okno
6. Spędzaj czas z rodziną
7. Rozwijaj pasje

 

 

 

Zachęcamy i zapraszamy do wypożyczania

Przyjaźń z pechowym nosorożcem? Madagaskar, Etiopia czy Borneo? Może jednak śladami detektywów? Ciekawa może być również kolejna część 10 skarpetek. Książki przygodowe Sz. Radzimierskiego, L. Kołakowskiego oraz R. Piątkowskiej.

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.8


"Kto to jest bohater? Ten, kto się nie poddaje, nie unika odpowiedzialności, pokonuje przeszkody, aby iść naprzód. Jego psychicznym orężem są odwaga, wytrwałość, optymizm."
KIKI VAN BEETHOVEN

 

 

 

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie!


Informuję, że od jutra ostatnie kursy autobusu szkolnego będą się odbywały zgodnie planem lekcji poszczególnych klas. Zawieszamy późniejsze kursy. Rodziców dzieci, które będą korzystały ze świetlicy, prosimy o samodzielne odbieranie uczniów ze szkoły oraz oddziałów zerowych.

 

Informujemy, że mamy chwilowe kłopoty z dziennikiem Librus Synergia. Nasz opiekun, w rozmowie telefonicznej, poprosił o cierpliwość. Problem leży po stronie serwerów firmy. Za utrudnienia, niezawinione przez nas, przepraszamy.

Z wyrazami szacunku

Przemysław Piotrowski

 

 

Naszym dzieciom też nie jest łatwo, więc...

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.7


"Interesuje mnie w ludziach nie to, co mają w sobie rzymskiego, greckiego lub egipskiego, lecz ich potencjał piękna, szlachetności, sprawiedliwości, to, co mogą wymyślić, by uczynić świat lepszym i nadającym się do życia."
MOJE EWANGELIE

 

 

 

 

 

Nowe Rozporządzenie MEiN

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.6


"Marzę o tym, by "my", które wypowiem pewnego dnia, było wspólnotą ludzi mądrych, którzy dążą do pokoju."
UlISSES Z BAGDADU

 

 

 

 

Biblioteka szkolna poleca kolejne nowości wydawnicze: BAJKI FILOZOFICZNE

 

M. Piquemal oraz MĘDRCY DO DZIECI - S. Boizard (NPRCz 2020). Zapraszamy do wypożyczania.

 

 

 

"Niezbędnik zdrowego odżywiania" już wkrótce w bibliotece szkolnej

 

 

 

Przeglądając ofertę wydawnictw oferujących książki dla dzieci, uwagę zwróciła pozycja autorstwa M. Peitx - pediatry i endoktynologa "Maja i Kacper rosną zdrowo - Niezbędnik zdrowego odżywiania". Ta książeczka oraz tej samej autorki "Maja dorasta" i Kacper dorasta" znajdą się już wkrótce na półkach w bibliotece szkolnej. Tematy ważne zostały przedstawione w sposób przystępny i zrozumiały dla młodego czytelnika. AK

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.5

 


"Uśmiech daje szczęście. (...) Spróbuj się uśmiechnąć, to zobaczysz."

 

 

 

"Przepis na wolność"

Eric-Emmanuel Schmitt cz.4


"Każdy z nas rusza w ciągu swego życia w podróż w poszukiwaniu własnego "ja". Niekiedy odbywamy taką podróż wraz z innymi. Jednak gdy odnajdujemy wreszcie samych siebie, to nigdy na zewnątrz, ale w sobie."

 

 

 

Podziękowanie Prezydenta RP

Tomik poezji poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II

Tomik poezji poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II autorstwa naszch uczniów i przyjaciół gotowyhttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tce/1/16/1f600.png");">

"Miej naszą szkołę na oku..."

Eric-Emmanuel Schmitt cz.3

 


"Jako nastolatki, mimo danych nam inteligencji i temperamentu, jesteśmy w dużej mierze tworami edukacji, naszego środowiska, rodziców; jako dorośli tworzymy siebie sami, poprzez własne wybory."

 

 

 

Kochani uczniowie i przyjaciele szkoły


Ten rok jest wyjątkowy. Wyjatkowy jest także jubileusz - 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. Chcąc upamiętnić naszego Patrona, postanowliśmy opublikować tomik zawierający wiersze i przemyślenia, których autorami są nasi uczniowie i przyjaciele szkoły.
Na stronie szkolnego fanpage'u prezentujemy ich twórczość. Wyjątkowy tomik "Miej naszą szkołę na oku..." wzbogaci księgozbiór szkolnej biblioteki.
Aleksandra Kwaśnicka

 

Złoty medalista!


Witold Rybacki uczeń klasy 1a SP w Obrowie został trzykrotnym medalistą w VIII Ogólnopolskim Turnieju Karate SATORI CUP w Złotowie.
Witek zdobył I miejsce w konkurencji KATA INDYWIDUALNE, I miejsce w konkurencji KODACHI i II miejsce w konkurencji CIOS NA TARCZĘ.
Gratulujemy Ci Witku i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie, pragniemy przekazać serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Życzymy Wam wielu sukcesów, które będą powodem satysfakcji i spełnienia zawodowego, radości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy, wszelkiej pomyślności, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów, z którymi dzielicie się swoją wiedzą  i doświadczeniem.

 

To był trudny rok. Mamy nadzieję, że już niedługo pandemia zacznie wygasać, a my będziemy mogli spokojnie wrócić do tego, do czego zostaliśmy powołani.

Jeszcze raz dużo wytrwałości, wyrozumiałości, cierpliwości. Cieszymy się, że dane jest nam kierować tak fantastycznym Zespołem!

Przemek Piotrowski

Bożena Cybulska

Magda Siewior

Kolejne nowości czekają :-)

 

 Seria 12-stu książek "Najfutbolniejsi" oraz "To jest futbol - krótka historia piłki nożnej".

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.2

 


"Czy jest coś ważniejszego dla nastolatka niż wiara, że ma po co żyć, stawać się dorosły, walczyć, działać tak, by osiągnąć ideał?"

 

 

 

 

Zamiast Wieczornicy…

 

 

Stało się już tradycją naszej szkoły, że z okazji Dnia Papieskiego w stołówce szkolnej organizowaliśmy wieczorne spotkanie, na którym prezentowaliśmy program artystyczny poświęcony patronowi naszej szkoły Janowi Pawłowi II. W tym roku przypada setna rocznica Jego urodzin, a my nie możemy się spotkać. Taki czas. Ale pamiętamy. I cieszymy się, że mamy właśnie takiego Patrona, któremu nieobce było przeżywanie trudnych momentów. Z jego postawy wobec trudności i sposobu ich przeżywania możemy czerpać wzór i otuchę. Dlatego właśnie zamiast poddawać się przygotowaliśmy montaż słowno – muzyczny w nieco innej formie.

https://www.facebook.com/zsobrowo/videos/1293498757657692/

Fundacja Świętego Mikołaja

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja. W jej ramach realizujemy program pn Stypendia Św. Mikołaja. Celem programu jest zbiórka pieniędzy na indywidualne subkonto przypisane do naszej szkoły, aby w kolejnym roku szkolnym móc wspomóc uczniów zdolnych, osiągających wysokie wyniki w nauce, którzy pragną rozwijać swoje pasje i talenty – na co aktualnie nie pozwala im sytuacja finansowa.

W obecnym roku szkolnym nasze działania skupią się na zbiórce pieniędzy, które w roku szkolnym 2021/2022 zostaną w całości przeznaczone na wypłaty stypendialne na uczniów, którzy wypełnią wniosek i spełnią wymagane kryteria.

"Stypendium św. Mikołaja uczniowie mogą przeznaczyć na opłacenie zajęć dodatkowych, treningów, naukę języka obcego, zakup książek, sprzętu sportowego, wpisowe w konkursach, udział w obozie naukowym czy sportowym. Otrzymują je dzieci, które potrzebują wsparcia, by móc rozwinąć skrzydła."

Program skierowany jest dla uczniów V – VIII, dlatego już dziś zachęcamy uczniów klas IV – VII do pilnej nauki, aby spełnić kryterium osiągnięć szkolnych – średnia minimum 4,4.

Więcej informacji można znaleźć na stronie stypendia.mikolaj.org.pl/

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt


"Przyjaźń to rzecz dziwna. Podczas gdy w miłości mówimy o miłości, między prawdziwymi przyjaciółmi nie mówi się o przyjaźni. Przyjaźń czynimy, nie nazywając jej ani jej nie komentując. Jest silna i cicha."

 

 

"Chrońmy się przed tym co, co tragiczne, nie chcemy wiedzieć, wolimy zapomnieć. Nie mogąc zmierzyć ogromu cierpienia, nie możemy też ocenić odwagi"

Przez kilka dni nauki zdalnej zapraszamy Was, kochani uczniowie i przyjaciele, do przeczytania myśli zawartych w książkach Erica-Emmanuela Schmitta, autora "Oskar i pani Róża". Jego książki wzruszają, uczą, dają nadzieję. Schmitt nie waha sie mówić o sprawach najważniejszych, miłość, tęsknota, pragnienie. Opowiada rownież o trudnych przeżyciach, ktore są - lub staną się kiedyś - udziałem każdego człowieka. Pisze o tym co bolesne, jednocześnie dzieli się z nami pogodą ducha, a przede wszystkim - daje NADZIEJĘ.

Gratulacje

Gratulacje dla wszystkich zawodników, a zwłaszcza dla uczniów naszej szkoły! Jesteśmy z Was dumni!

Nauka zdalna 13-19.10.2020

Łączymy się w smutku ze Społecznością Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą

 
Wierzymy, że pamięć o Beacie pozostanie na długo w naszych sercach. Jednocześnie składamy kondolencje Rodzinie naszej zmarłej Koleżanki.
 
Cześć jej pamięci!
 
 

"Zadbaj o dziecięcy mózg"

Czasy mamy trudne.Wiele aktywności, my i nasze dzieci, przenosimy w świat wirtualny. Tablety, smartfony są w zasiegu ręki nawet 2-3-letnich dzieci. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę chciała kampanią "Zadbaj o dziecięcy mózg" zwrócić uwagę rodziców na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych. Fundacja proponuje wprowadzenie do codziennego życia tzw. Domowych Zasad Ekranowych. Ustalone Zasady pomogą zadbać o prawidłowy rozwoj mózgu dziecka, uczą równowagi pomiedzy aktywnościami w życiu online i offline oraz mogą wpłynąć na relacje rodzinne. Zapraszamy Państwa do zapoznania sie z projektem. Kampania realizowana była przez Fundację do 8.10.2020r., ale jej idea jest cały czas aktualna. Zainteresowanym polecamy także film "Dylematy społeczne".

Miłośnicy słodkości UWAGA!!!

Pamiętacie książkę "CUKIERKU, Ty łobuzie"? W bibliotece szkolnej dostępna jest seria książek o przygodach słodkiego kota. Zapraszamy

 

 

 

 

Lubisz czytać książki? Może szukasz pomysłu na prezent?

Lubisz czytać książki? Może szukasz pomysłu na prezent? Książki można zamówić na stronie www.ksiegarnia-tuliszkow.pl. i odebrać w szkolnej bibliotece.
Kod szkoły, który pozwoli na skojarzenie szkoły z zamówieniem: K.TOR.OBROW.ZGS

Kod ten należy wpisać w polu Dodatkowe Informacje, przed kliknięciem przycisku PODSUMOWANIE. Nie wpisujemy kodu w polu Kupon rabatowy.

Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji uczniowie klas I-III podzielili się zdjęciami ze swoimi ulubieńcami. Była to również świetna okazja do zapoznania się z prawami zwierząt. Pamiętajmy o zwierzętach nie tylko tego dnia!
Rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i przesłanie zdjęć.

MARZYCIELSKA POCZTA

 

Napisz list do chorego dziecka. Szkolne Koło Wolontariatu przy współpracy z nauczycielami świetlicy oraz informatyki zachęcają do udziału w ogólnopolskiej akcji, polegającej na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci, które obecnie mają ograniczony kontakt z rówieśnikami.

Poniżej prezentujemy profile kilkoro dzieci, które czekają na listy i kartki (źródło marzycielskapoczta.pl)

Na kartki i listy czekamy do końca października. Prosimy przynosić je bezpośrednio do p. Agnieszki Pankowskiej.

 

Program dla szkół

 

 

Zbiórka dla Ksawerego

Witajcie Drodzy Zakrętkomaniacy!
Od 1 października ruszamy ze zbiórką dla Ksawerego!
Każdą ilość plastikowych nakrętek przyjmiemy w szkolnej świetlicy!
Liczymy na Wasze zaangażowanie

 

 

 

Wioska Początku Życia 03.20.2020

 


Pierwszy wspólny wyjazd LOWE w gminie Obrowo. Było malowanie kaczych i gęsich wydmuszek, pyszne ciasto, kawa i herbata, likier jajeczny, zupa jajeczna, dużo śmiechu i opowieści pań prowadzących, czyli wszystko co powinnien zawierać udany wyjazd.
Dziękuję wszystkim za udział.

Światowy Dzień Uśmiechu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.
Na zdjęciach uczniowie klas młodszych w wyśmienitych humorach obchodzą Światowy Dzień Uśmiechu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 02.10.2020

 

 

Projekt LOWE - zapraszamy do zapisów

Taki fantom-dziecko będzie pomocą podczas zajęć z pierwszej pomocy. Do kompletu mamy jeszcze fantom-dorosły. Czekają na was dwa takie zestawy. Kto jeszcze chętny na zdjęcia? Zapraszamy do zapisów... 
Bezpieczeństwo to podstawa. Każdy uczestnik otrzyma maseczki a także nieograniczony dostęp do płynu dezynfekującego. ZAPRASZAMY

 

 

„Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie realizują projekt „Z KULTURĄ MI DO TWARZY” .

 

"Muzyka to matematyka"

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas I-III biorą udział
w innowacji pedagogicznej pod nazwą "Muzyka to matematyka".
W ramach projektu uczniowie rozwijają swoje zdolności muzyczne poprzez naukę gry na instrumentach, taniec, śpiew, a jednocześnie dzięki elementom matematyki ćwiczą logiczne i matematyczne myślenie.

 

WRZUĆ GROSIKA DLA MAŁEGO WOJOWNIKA

Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczyna zbiórkę pieniędzy o najmniejszym nominale (1, 2, 5, 10, 20gr) na leczenie 2-letniego Ksawerego, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.
Ogłaszamy konkurs międzyklasowy dla uczniów klas IV-VIII na zebranie jak największej ilości "grosiaków". Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dwóch kategoriach: waga i wartość.
Na zwycięzców czeka nagroda - słodki upominek.
Zbiórka potrwa od 1 do 31 października
Zapraszamy do zabawy o szczytnym celu, który jest wspólny - Niesienie pomocy potrzebującym.
 
 
 

Nowości w bibliotece

 

 

Regionalny rajd rowerowy - Natura 2000

Raj rowerowy obaszarami Natura 2000 powiatu toruńskiego odbył się w dniach 27-28.09.2000 roku w ramach realizacji projektu z zakresu turystyki i krajoznawstwa finansowanego ze środków UE. Zadanie objęło aktywizację młodzieży klas VIII SP Obrowo poprzez propagowanie turystyki kwalifikowanej połączonej z edukacją ekologiczną. Dzieki pozyskanym środkom udało się sfinansować nocleg oraz wyżywienie dla 14 osobowej grupy, która w ciągu dwóch dni poznała wiele bezcennych ekologicznie zakątków powiatu oraz pokonała blisko 50 km rowerem.

Paweł Adamski

 

Dzień Jabłka

W sadzie na jabłoniach jabłka się rumienią...
A tak Jeżyki Dzień Jabłka w przedszkolu świętują

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA - GRUPA 0a

 

 

 

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków, którego celem jest promowanie wielojęzyczności. W tym roku obchody tego święta były wyjątkowe. Nauczyciele języków obcych z gminy Obrowo przygotowali dla wszystkich uczniów quiz na platformie Kahoot. Zabawa była przednia! Bardzo dziękujemy!

 

 

Powitanie jesieni w grupie 0B

 

 

WAŻNY KOMUNIKAT!

 

Szanowni Państwo,
od najbliższego poniedziałku przez około 2 tygodnie, firma wykonująca termomodernizację i rozbudowę szkoły będzie zmieniała dach na sali gimnastycznej. Zajęcia wychowania fizycznego, również dla klas I-III będą odbywać się na dworze, oczywiście jeśli pogoda pozwoli. W poniedziałek będzie pracował dźwig, przez co wejście od strony sali gimnastycznej (od strony lasu) będzie zamknięte. Wyjątkowo w poniedziałek wszyscy będą wchodzili wejściem bocznym od strony boiska asfaltowego. Autobus szkolny również w poniedziałek będzie zatrzymywał się na parkingu przed szkołą od strony drogi w kierunku Osieka nad Wisłą.

Z poważaniem
Przemysław Piotrowski

 

 

Zapraszamy do biblioteki szkolnej

Coś dla ucznia, rodzica i nauczyciela. Książki z NPRCz.

 

 

Konkurs "Mój wymarzony zawód"

 

Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie przesłać od 7 do 30 października 2020 r., wypowiedź na temat pracy w swoim wymarzonym zawodzie. Zgłoszenie prac odbędzie się za pomocą formularza internetowego dostępnego na tej stronie internetowej.

Autorom najlepszych prac zostaną przyznane nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe.
Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody w postaci TABLETÓW, a dla osób wyróżnionych – GADŻETY ELEKTORNICZNE!

Więcej informacji u szkolnego doradcy zawodowego - p. Moniki Trawińskiej

 

 

Dzień jesieni w grupie Liski

 

 

"Sprzątanie świata 2020"

 

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W wtorek 22 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów klas młodszych nazbierali wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

 

 

 

 

Dzień Emotikonek

Żółty kolor gościł w naszej szkole. Były widocznena korytarzach, na gazetkach szkolnych, znaczkach przypiętych do bluzek a przede wszystkim na twarzach naszych uczniów. Słoneczny koniec lata "towarzyszył" dzieciom w Dniu Emotikona. Dziękujemy dzieciom, wychowawczyniom z klas I-III i opiekunom w świetlicy.

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb7/1/16/1f917.png");">

Bezpieczeństwo uczniów

Bezpieczeństwo naszych uczniów jest najważniejsze.
Pan Marcin Gajewski strażnik straży gminnej w Obrowie kolejny rok szkolny rozpoczął spotkaniami z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z oddziałami przedszkolnymi w Obrowie. Przypomniał zasady bezpiecznego poruszania w drodze do i ze szkoły, zachowania czujności w trakcie korzystania z portali społecznościowych, dbania o zdrowie w okresie pandemii oraz szacunku we wzajemnych relacjach pomiędzy uczniami. Spotkania z dziećmi w szkole i przedszkolu odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dziękujemy!

Dzień kropki

więcej zdjęć na:https://www.facebook.com/zsobrowo/

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole chętni uczniowie, nauczyciele i pracownicy ubrani byli w stroje z akcentem kropek i groszków.

Ponadto uczniowie klas pierwszych zapoznali się z historią Vashti dzięki zajęciom psychoedukacyjnym prowadzonym przez psychologa szkolnego, p. Agnieszkę Pankowską. Po odbytej rozmowie na temat wiary w siebie, w swoje możliwości oraz wytrwałości w dążeniu do realizowania nowych zadań, uczniowie wzięli udział w zabawach inspirujących do kreatywności.

Agnieszka Pankowska

 

 

Konkurs plastyczny "Medal dla Medyka"

Konkurs plastyczny "Zdrowe, smaczne, kolorowe - kupuj produkty krajowe"

/tac/1/16/1f4cc.png")

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy
w Bydgoszczy serdecznie zaprasza dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. "Zdrowe, smaczne, kolorowe - kupuj produkty krajowe" .

Szczegóły konkursu na stronie:

https://www.kowr.gov.pl/…/konkurs-plastyczny-zdrowe-smaczne…

Na zwycięzców czekają cenne nagrody!

Narodowe czytanie

 

7 września uczniowie klas VI, VII oraz VIII włączyli się w ogólnopolską akcję "Narodowe czytanie." W tym roku zaproszeni zostaliśmy do wspólnego czytania "Balladyny" Juliusza Słowackiego.
"Wierzę, że w tym szczególnym dla nas czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy" - napisał Andrzej Duda w liście zachęcającym do udziału w akcji.
Uczniowie z zaangażowaniem oddali się lekturze, a wydarzenie zwieńczone zostało otrzymaniem pamiątkowego stempla w zeszytach do języka polskiego.

Stołówka szkolna

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności

 

W sobotę obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dobroczynności. Jest to data szczególna, ponieważ właśnie w tym dniu obchodzimy rocznicę śmierci Matki Teresy z Kalkuty – kobiety, która była bardzo mocno zaangażowana w pomoc humanitarną.

Jutrzejszy dzień jest wspaniałą okazją, by zachęcić dzieci i młodzież do włączenia się w pomoc na rzecz innych.

Działalność dobroczynna ma wiele wymiarów i nie oznacza jedynie materialnego wsparcia. Doskonałym przykładem jest wolontariat realizowany w takich miejscach jak hospicjum, szpital czy schronisko dla zwierząt. Dawcy krwi, potencjalni dawcy szpiku to także ludzie zaangażowani w pomaganie.

W Polsce istnieje bardzo wiele organizacji charytatywnych i wolontariackich. Wśród tych najbardziej rozpoznawalnych jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Caritas Polska, Szlachetna Paczka, Polska Akcja Humanitarna, ale nie brakuje tych mniejszych - działających lokalnie,.

Każdy z nas może pomagać - również Ty drogi uczniu. Przypominam o wtorkowym spotkaniu Szkolnego Koła Wolontariatu, na które zapraszam wszystkich tych, którzy chcą zaangażować się w działanie na rzecz innych.

Agnieszka Pankowska

Pomagamy, nie czekamy!

 

Z przyjemnością pragnę zaprosić wszystkich chętnych uczniów, którzy chcą podejmować działania na rzecz innych zarówno w szkole, jak i poza nią, na spotkanie organizacyjne Szkolnego Koła Wolontariatu.

Czekam na Was w najbliższy wtorek, tj. 08.09 w sali nr.11 o godzinie:

11.15 – uczniowie klas VIb i c, VII i VIII

12.15 – uczniowie klas IV, V i Via

Do zobaczenia

Agnieszka Pankowska

 

 

Zebranie z rodzicami

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie informujemy, że w dniach 7, 8 i 9 września 2020r. odbędą się spotkania wychowawców z Rodzicami dzieci uczęszczających do Oddziału Przedszkolnego w Obrowie.

Harmonogram spotkań:

1.Poniedziałek 07.09.2020r.  godzina 1715 - grupa dzieci 3 letnich, wychowawcy  Paulina Barczewska i Marta Biernat. Spotkanie w sali numer 17, wejście numer 2.

2.Wtorek 08.09.2020r. godzina 1700 - grupa dzieci 6 letnich (0”b”) wychowawca Lilla Spychalska. Spotkanie w sali numer 17, wyjście numer 1.

3.Wtorek 08.09.2020r. godzina 1715-grupa dzieci 4 letnich, wychowawca Monika Okrucińska – Blonkowska. Spotkanie w sali numer 10, wejście numer 2.

4.Wtorek 08.09.2020r. godzina 1715- grupa dzieci 5 letnich, wychowawcy Patrycja Rutkowska i Joanna Pindral. Spotkanie w sali numer 9, wejście numer 1.

5.Środa 09.09.2020r. – godzina 1715-grupa dzieci 4 letnich, wychowawca Marta Filarska. Spotkanie w sali numer 11, wejście numer 2.

6.Środa 09.09.2020r. – godzina 1715- grupa dzieci 6 letnich (0”a”) wychowawca  Anna Zakrzewska. Spotkanie w sali numer 9,  wejście numer 1.

Prosimy Rodziców o zachowanie wszelkich środków ostrożności (maseczka lub przyłbica, dezynfekcja rąk przy wejściu do placówki). Prosimy Rodziców z objawami infekcji lub podwyższoną temperaturą, by nie uczestniczyli w spotkaniu.

Nr konta do wpłat za obiady i czesne w przedszkolu

Szanowni Państwo!

Poniżej podajemy nr konta do wpłat za obiady w oddziałach przedszkolnych i szkole oraz za czesne w oddziałach przedszkolnych.

53 94910003 0020 0010 2313 0001

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie,

tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka oraz klasa lub oddział

Bardzo prosimy o niełączenie przelewów za obiad i czesne tylko o dokonanie dwóch osobnych wpłat.

Wróciliśmy do szkoły!!!

 
 
Ten rok jednak będzie inny niż poprzednie z powodu nowych warunków, z jakimi nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy. Procedury bezpieczeństwa będą nam towarzyszyć na każdym kroku, będziemy o nich wciąż przypominać ze względu na nasze wspólne dobro.
kKilka zasad o których trzeba pamiętać: https://www.facebook.com/zsobrowo/
 
 

Plan lekcji 2020/2021

 

 

Plan lekcji na bieżący rok szkolny dostępny w zakładce "Do pobrania"

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Harmonogram rozpoczęcia, inauguracji roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów

(spotkania z wychowawcami) 1 września 2020 roku

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Obrowie

$1.       Uczniowie klas Iab, IVab wraz z rodzicami/opiekunami w stołówce - przez wejście do stołówki od strony lasu.

Klasa Ia godz. 8.00 – wychowawczyni p. Marta Swatko

Klasa Ib godz. 9.30 – wychowawczyni p. Magdalena Narkiewicz

Klasa IVa godz. 11.00 – wychowawczyni p. Agnieszka Szatkowska

Klasa IVb godz. 12.00 – wychowawczyni p. Katarzyna Przytarska

$2.       Uczniowie klas IIab, IIIabc i V bez rodziców/opiekunów wchodzą do szkoły bocznym wejściem od strony boiska asfaltowego zgodnie z niżej zamieszczonym harmonogramem.

Klasa IIa godz. 8.00 – 8.45 w sali nr 34a – wychowawczyni p. Aleksandra Szargało

Klasa IIb godz. 8.15 – 9.00 w sali nr 34b – wychowawczyni p. Karolina Wojtylewska

Klasa IIIa godz. 8.30 – 9.15 w sali nr 7 – wychowawczyni p. Dorota Podciborska

Klasa IIIb godz. 9.30 – 10.15 w sali nr 32 – wychowawczyni p. Marta Lis

Klasa IIIc godz. 9.45 – 10.30 w sali nr 33 – wychowawczyni p. Paulina Wróblewska

Klasa V godz. 10.00 – 10.45 w sali nr 31 – wychowawczyni p. Dorota Kardas-Adamska

$3.       Uczniowie klas VIabc, VIIab i VIIIab bez rodziców/opiekunów wchodzą do szkoły tylnym wejściem przy sali gimnastycznej od strony lasu zgodnie z niżej zamieszczonym harmonogramem.

Klasa VIa godz. 8.00 – 8.45 w sali nr 2 – wychowawczyni p. Jolanta Szweda

Klasa VIb godz. 8.15 – 9.00 w sali nr 1 – wychowawczyni p. Monika Pawlikowska

Klasa VIc godz. 8.30 – 9.15 w sali nr 5 – wychowawca p. Jacek Makowski

Klasa VIIa godz. 9.30 – 10.15 w sali nr 12 – wychowawca p. Tomasz Rumiński

Klasa VIIb godz. 9.45 – 10.30 w sali nr 11 – wychowawca p. Maciej Bandrowski

Klasa VIIIa godz. 10.00 – 10.45 w sali nr 21 – wychowawca p. Sławomir Wiedemeyer

Klasa VIIIb godz. 11.00 – 11.45 w sali nr 22 – wychowawczyni p. Agnieszka Rutkowska

Celem spotkania z wychowawcą jest między innymi przedstawienie uczniom procedur obowiązujących w szkole, odbiór przez dzieci podręczników i planu zajęć.

Procedury organizacji pracy w szkole i oddziałach przedszkolnych obowiązujące w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie w warunkach epidemiologicznych

Na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek
od 1 września 2020 r.

Organizacja zajęć w szkole:

1.      Do szkoły może uczęszczać uczeń/dziecko bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych (przede wszystkim kaszel, podwyższona temperatura, bóle mięśni, utrata węchu i smaku) oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

2.      Pracownicy zobowiązani są stawiać się do pracy bez objawów chorobowych.

3.      Uczniowie/dzieci mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

4.      Przy wejściach do budynków szkoły jest zamieszczona informacja o obowiązku dezynfekcji rąk oraz instrukcja użycia środków dezynfekcyjnych. Wszyscy wchodzący do budynków szkoły muszą zdezynfekować ręce.

Czytaj więcej: Procedury organizacji pracy w szkole i oddziałach przedszkolnych obowiązujące w Szkole...

Wyprawka dla przedszkolaka

 

Szczegółowy wykaz przyborów z podziałem na grupy znajduje się w zakładce "Oddziały przedszkolne"

 

 

List MEN