Biblioteka

"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów"

Kartezjusz

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Obrowie posiada bogaty księgozbiór, z którego mogą korzystać uczniowie, pracownicy szkoły jak i rodzice. Księgozbiór biblioteki obejmuje 4372 pozycji książkowych, czasopisma: dziecięce, młodzieżowe, hobbystyczne i pedagogiczne. Biblioteka gromadzi publikacje z zakresu wszystkich dziedzin wiedzy. Księgozbiór podręczny obejmuje encyklopedie, słowniki i leksykony z zakresu nauk humanistycznych, matematycznych i przyrodniczych. Czytelnicy mogą korzystać z książek popularno-naukowych, obyczajowych, opowiadań, podręczników i lektur. W posiadaniu naszego centrum informacji są również pozycje z zakresu literatury pięknej, wydawnictwa dla dzieci, materiały na temat Unii Europejskiej i Edukacji regionalnej. Bogaty jest udział pozycji metodycznych dla nauczycieli dotyczących psychologii i pedagogiki. Biblioteka udostępnia swoim użytkownikom Centrum Multimedialne, które obejmuje cztery stanowiska komputerowe z pełnym dostępem do Internetu, TV, odtwarzacze: video oraz DVD, CD oraz drukarki.

Bibliotekę prowadzi nauczyciel bibliotekarz – p. Monika Trawińska.

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek: 7:30 – 8:30   9:30 – 10.30    12:15 – 13:15

Wtorek: 8:30 – 12:30

Środa: 7:30 – 8:30     12:15 – 13:15

Czwartek: 10:30 – 13:30

Piątek: 8:30 – 10:30    12:15 – 13:15

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W OBROWIE

  1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice.
  2. Zbiory można wypożyczać do domu – jednorazowo 3 książki na okres 2 tygodni, wykorzystywać na miejscu: księgozbiór podręczny, czasopisma i inne.
  3. Wypożyczone książki, materiały należy szanować i chronić, za książkę zagubioną, zniszczoną należy odkupić taką samą bądź pozycję wskazaną przez bibliotekarza.
  4. Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą zostać zwrócone przed końcem roku szkolnego. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

AKTUALNOŚCI

Skip to content