Akademia zdolnych

14 lipca w Szkole Podstawowej w Łążynie II odbyła się gala wręczenia nagród Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo za rok szkolny 2021/2022. Dziesięcioro najwybitniejszych uczniów ze szkół gminy Obrowo odebrało certyfikaty, statuetki oraz nagrody. Podczas uroczystości laureatów oklaskiwali dumni rodzice i opiekunowie oraz zaproszeni goście.
Tak jak w poprzedniej edycji, również w tym roku wybór 10 finalistów okazał się nie lada wyzwaniem. Spośród 78 wniosków, wybrano z ogromnym trudem dziesięcioro uczniów, jednak wyrazy uznania należą się wszystkim, którzy złożyli podania.
W tegorocznej edycji Akademii nagrodzeni zostali: Marta Adamska, Jan Banaszak, Natalia Barańska, Nikola Czmut, Krzysztof Dąbrowski, Witold Gąsiorowski, Jan Kamiński, Olimpia Meszyńska, Bartosz Wąsik, Amelia Wierzba.
“Gratuluję wszystkim stypendystom wspaniałych osiągnięć naukowych, sportowych, a także Waszej postawy i aktywności społecznej. Dziękuję rodzicom, nauczycielom, trenerom, mentorom za to, że pomagają Wam rozwijać swoje pasje i utwierdzają Was w przekonaniu, że jesteście wyjątkowi i że jesteście stworzeni do niesamowitych rzeczy. Mamy nadzieję, że wasze talenty w przyszłości zaprocentują i przyczynią się również do rozwoju Gminy Obrowo.” – mówił wójt Andrzej Wieczyński w trakcie uroczystości.
W gali uczestniczyli rodzice i bliscy uczniów, wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński, zastępca wójta Joanna Zielińska, sekretarz Mirosława Kłosińska, Starsza Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Jolanta Gruchlik oraz dyrektorzy gminnych szkół. Galę uświetnił wspaniałym popisem gry na akordeonie Janek Kamiński – jeden z tegorocznych stypendystów. Po oficjalnej części uroczystości na wspólny posiłek wszystkich uczestników zaprosiła dyrektor Szkoły Podstawowej w Łążynie II Hanna Affelt.

Skip to content