Europejski Dzień Języków

European Day of Languages, czyli Europejski Dzień Języków to święto, które obchodzimy 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Jego celem jest promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy i zachęcanie do nauki jak największej liczby języków obcych, stąd w tym roku ogłosiliśmy w ramach obchodów tego święta konkurs gminny: pt.” Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Patronat nad nim objął Wójt Andrzej Wieczyński oraz nasza gmina Obrowo.

Konkurs był adresowany do dzieci z zerówek oraz uczniów klas I-III ze wszystkich szkół naszej gminy. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wszystkie prace były piękne a ich autorzy wykazali się wielkimi talentami. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Troje uczniów naszej Szkoły zdobyło wyróżnienia – Paulina Cierniak, Marcel Iwan oraz Julia Zielińska. III miejsce zajęła Dorota Chełczyńska. I miejsce jury przyznało również jednemu z naszych uczniów – Albertowi Pińskiemu. Serdecznie gratulujemy! Uczniowie odebrali dyplomy oraz nagrody z rąk pani sekretarz Mirosławy Kłosińskiej. Bardzo dziękujemy za obecność.

Skip to content