Nasz uczennica Amelia Wierzba w Krajowych Mistrzostwach Polski IDO (International Dance Organization) w stylu Modern&Contemporary

W terminie 06-10.04.2022 w Janowie Podlaskim odbywały się Krajowe Mistrzostwa Polski IDO (International Dance Organization) w stylu Modern&Contemporary. Uczestniczą w nim Ci najlepsi w kraju tancerze, żeby wyłonić czołówkę, finalnie Mistrza Polski. Amelia podczas dwóch dni rywalizacji (72 solistki), przechodząc kolejne etapy zawodów, ostatecznie weszła do finału i zakończyła wspomniane mistrzostwa na 5 miejscu. Możemy dumnie powiedzieć, że Amelia jest piątą w Polsce tancerką w stylu Solo Female Modern&Contemporary 13-14 lat. To najważniejsze w Polsce zawody, Amelia jest obecnie jedną z najlepszych tancerek w kraju (oczywiście w swoim stylu i swojej kategorii wiekowej).
Amelia od początku swojej tanecznej drogi jest członkiem toruńskiego klubu sportowego Jagielski Dance Project. I razem z tym klubem odnosi wszystkie swoje sukcesy. W tym roku dodatkowo została wsparta przez Pana Karola Mentala – wielokrotnego i aktualnego Mistrza Polski w stylach Modern i Jazz. A także aktualnego Mistrza Świata w stylu jazz. Opracował on choreografię dla Amelii i przygotował ją do tegorocznych Mistrzostw w stylu Modern.
Skip to content