Startuje Konkurs wiedzy o piłce nożnej!!

Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki zapraszają do udziału w Konkursie Wiedzy o piłce nożnej w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę na Sportowo”. Uczniowie szkół podstawowych zmierzą się ze sobą na wiedzę o historii piłki nożnej w drodze do wielkiego finału. 15 listopada 2023 roku laureaci konkursów wojewódzkich powalczą o tytuł najlepszej drużyny w Polsce. W poprzednim roku w Konkursie Wiedzy udział wzięło ponad 2500 uczniów.
Kto może wziąć udział w Konkursie Wiedzy w roku 2023?
W Konkursie Wiedzy o piłce nożnej mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z roczników 2009-2015, którzy zgłoszą chęć udziału w konkursie w swojej szkole.
Jak można zgłosić ucznia do Konkursu Wiedzy?
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie została zgłoszona do PZPN jako Jednostka Organizacyjna i będzie przeprowadzać I etapu Konkursu Wiedzy.
Uczeń, który chce wziąć udział w konkursie, powinien wypełnioną i podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego KARTĘ UCZESTNIKA, doręczyć do osoby zajmującej się Konkursem Wiedzy w szkole. Kartę uczestnika można pobrać na stronie internetowej zawartej w poniższym linku lub u nauczycieli wychowania fizycznego w naszej szkole.
Uczeń może zgłosić swój udział w konkursie tylko w jednej Jednostce Organizacyjnej.
Jakie są zasady Konkursu Wiedzy w roku 2023?
W Konkursie Wiedzy w roku 2023 udział biorą uczniowie szkół podstawowych urodzeni w latach 2009-2015. Uczniowie podzielni zostaną na dwie kategorie wiekowe:
• Kategoria I: uczniowie urodzeni w latach 2013-2015
• Kategoria II: uczniowie urodzeni w latach 2009-2012
Chłopcy i dziewczynki rywalizują w osobnych grupach.
Pozostałe szczegóły dotyczące udział w konkursie można znaleźć pod linkiem:
Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych uczniów!!
Koordynator konkursu wiedzy w SP Obrowo
Jacek Makowski
info: pzpn.pl
foto: zbiór prywatny
Skip to content