Uczniowie z Obrowa i uczennice z Brzozówki zwyciężają w gminnych zawodach piłki ręcznej kl.7-8

Udział naszej reprezentacji w mundialu, jak dotąd nie przyniósł wielkich sportowych emocji. Ratując sytuację zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z współzawodnictwa naszej młodzieży w gminnych igrzyskach młodzieży w piłce ręcznej.
Wśród chłopców swoje reprezentacje wystawiły SP z Obrowa, Osieka nad Wisłą, Łążyna II i Osieka nad Wisłą. Najlepsi okazali się Ci pierwsi, którzy na zawody powiatowe pojadą po komplecie wysokich zwycięstw z rówieśnikami. Drugie miejsce zajęli chłopcy z Łążyna II, a trzecie przypadło gospodarzom z Dobrzejewic. Zawody w Dobrzejewicach przygotował miejscowy nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Świderek.
W rywalizacji dziewcząt najlepsze okazały się uczennice z Brzozówki, które były najlepsze z reprezentacji pięciu szkół podstawowych z naszej gminy. Uczennice SP im. Janusza Korczaka również wygrały wszystkie swoje mecze i razem z uczniami z Obrowa będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. Drugie miejsce na podium zajęły dziewczęta z Obrowa, a trzecie reprezentantki Łążyna II. Zawody w Osieku nad Wisła przygotowała Sławomira Cedro, miejscowa nauczycielka wychowania fizycznego.
Dziękujemy naszej młodzieży za piękną sportową rywalizację, nauczycielom za przygotowanie zawodów i młodzieży, a zwycięskim drużynom życzymy podtrzymania passy w rywalizacji powiatowej.
Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na naszej stronie internetowej:
✅Zawody dziewcząt: https://bit.ly/3B7OnzF
✅Zawody chłopców: https://bit.ly/3XA7uvu
Przypominamy również, że już 11. stycznia 2023 r. startują Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej, których gospodarzami są Polska oraz Szwecja.
Skip to content