Zajęcia profilaktyczne z Dobromirem

„ Ręce mamy po to, aby pomagać.”, „Człowiek jest albo głupi albo mądry.”, „Włącz myślenie!”, „ Największą głupotą jest to, że nie czytamy książek.”
Te i inne hasła wybrzmiały dziś ( 28.05.2024 r.) w hali sportowej naszej szkoły podczas wyjątkowego spotkania w ramach zajęć profilaktycznych. Gościem specjalnym był Dobromir Makowski- pedagog i pomysłodawca projektu „Rappedagogia”. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy klasy ósme z terenu naszej gminy wraz z opiekunami oraz naszych licealistów. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Wójt Gminy Obrowo-p. Andrzej Wieczyński, Zastępca Wójta- p. Joanna Zielińska oraz p. Grażyna Jurkiewicz- kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobrzejewiach, która również jest współorganizatorką tego spotkania.
Za pomocą pogadanki oraz utworów muzycznych Dobromir przekazał młodzieży, czym należy kierować się w życiu i jak duże zagrożenie niesie ze sobą bezkrytyczne przyjmowanie informacji z różnego rodzaju mediów. Sam miał bardzo trudne dzieciństwo i na swoim przykładzie pokazał, jak można żyć inaczej, wybierając mądrze. Dziewczęta i chłopcy otrzymali cenne wskazówki, jak dbać o swoją godność i odpowiednią relację damsko-męską.
Wierzę, że wszystkie poruszane kwestie, skłoniły młodzież do refleksji nad własnym życiem poprzez tą żywą i szczerą lekcję profilaktyki.
To dzisiejsze wydarzenie możliwe było dzięki wsparciu finansowemu naszej Gminy Obrowo.
Skip to content