Uroczysty apel klas pierwszych na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Dnia 1 września 2021 r. uroczystym apelem uczniowie klas pierwszych rozpoczęli rok szkolny 2021/2022. Podczas uroczystości słowa do uczniów, rodziców oraz nauczycieli skierowali Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Wójt Gminy Obrowo.

“Rozpoczynamy nowy rok szkolny – ponownie w maseczkach, z płynami dezynfekującymi w każdej sali. Wiecie, co myślę o tych nowych elementach szkolnej codzienności? Otóż uważam, mają one dziś swój sens. Przypominają nam, że również w szkole zdrowie jest najważniejsze. Stopnie, pochwały, sukcesy w nauce są bardzo ważne, ale gdy nie będziemy zdrowi, nie będą miały one znaczenia. Tylko wtedy, gdy jesteśmy w pełni sił, możemy cieszyć się innymi sprawami. Dlatego gdy zakładacie maseczkę i dezynfekujecie ręce, przypomnijcie sobie moje słowa: co tam klasówka czy odpytywanie. Przyszedłem do szkoły, jestem zdrowy, umiem czytać, liczyć, czegoś już się nauczyłem, a więc na pewno dam sobie radę. Będzie dobrze!

Drodzy Nauczyciele,
Kolejny rok wszystkim Państwu życzę dziś przede wszystkim zdrowia. Po ubiegłorocznej jesieni, która w tak dramatyczny, tragiczny sposób, uświadomiła naszej szkolnej społeczności, jak kruche jest nasze życie, proszę, aby dbali Państwo przede wszystkim o swoje zdrowie. Konsekwencją tej troski będzie wzajemne oszczędzanie sobie nerwów, unikanie stresu i okazji do sporów oraz dzielenie się życzliwością i serdecznością. To w naszej gminie zawsze było codziennością, normą. Niech tak pozostanie jak najdłużej”

Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym!

Pozdrawiam serdecznie, wójt Andrzej Wieczyński

 

 

Skip to content