Jasełka 2022 w Szkole Podstawowej w Obrowie

Jak co roku, w naszej szkole miał miejsce spektakl o tematyce Bożonarodzeniowej zwany jasełkami. W tym roku było to przedstawienie zrealizowane w konwencji odwiecznej walki dobra ze złem, aniołów z demonami, walki, w której jednak dobro zawsze zwycięża.
Akcja spektaklu przeniosła nas na wyżyny niebieskie. Demony robiły co mogły, by uniemożliwić albo przynajmniej zakłócić przyjście Syna Bożego na świat. Usilnie pracowały nad ludźmi, nakłaniały do zła, gnuśności i lenistwa. Opanowały serce króla Heroda, by ten chciał zgładzić maleńkiego Jezusa. Wszystko to bardzo smuciło Archanioła i inne Anioły, które biadały nad utratą wiary i miłości przez dzieci Boże. Jednak nikt i nic nie mogło zmienić Bożych planów, które z narodzeniem Syna Bożego miały przynieść ludziom wybawienie i przemianę.
Tak zło zostało pokonane i plan przemiany ludzkości został wprowadzony w życie. Owoców tego i my dzisiaj doświadczamy, gdy mocą Bożej Miłości pokonujemy w sobie zło, by w naszych sercach i w dzisiejszym świecie zrobić miejsce dla przychodzącego Chrystusa.
Diakon Tomasz Chmielewski
Skip to content